Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Tomtar 11536082



*

nr 1153 6082


Tomtar

6 st, Keramik, höjd: 16-36


Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 18 december 2017
kl 19:32:35


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/12 20:30:21 1      700 kr
14/12 17:25:48 2      800 kr
15/12 22:47:58 3      1.100 kr
15/12 23:04:26 3      Vinnande bud
16/12 17:17:26 4      1.000 kr
16/12 17:17:26 3      1.100 kr (Budbetjänt)
18/12 10:10:44 4      1.200 kr
18/12 10:10:44 3      (budbetjänt)
18/12 14:29:32 3      justering av budtak
18/12 18:35:09 3      justering av budtak


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: juldekoration juldekorationer julpynt keramik konsthantverk skulptur tomtar tomte
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    26 jan kl 19:36
  • 7046 Skulptur
    Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    26 jan kl 19:36
  • 7053 Skulptur
    patinerad metall, Signerad. Höjd: 14 cm
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    26 jan kl 19:10
  • 7215 Skulptur
    Trähäst, snidad, "Minne af Prins Carl". Längd: 9 c..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    26 jan kl 19:47
  • 7040 Skulptur/sparb..
    Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    26 jan kl 19:56
  • 7055 Skulpturer
    2 st, Avesta, Stål. Höjd: 7-9 cm
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    26 jan kl 19:13




Ladda ner broschyr